Ve čtvrtek 30. 4. se 4. třída vydala na turistický pochod na Velíz. První zastávka se uskutečnila u právě rekonstruovaného domku učitele a hudebního skladatele J. L. Zvonaře, kde nám místní historik pan Zýka pověděl o života skladatele více. Poté jsme se přesunuli k mateřské škole, k památníku J. L. Zvonaře, a v místní výstavní síni jsme si prohlédli dobové spisy, skladby a obrazy.
Odtud jsme pokračovali naučnou stezkou na Velíz, kde děti čekala bojovka za nalezení pokladu. Vyfotili jsme se u boha Veléze a poté statečně pokračovali po cyklostezce až do školy.
Vrátili jsme se v plném počtu a unavení, přesto spokojení.